REKLAMA

 

REKLAMA
2019-06-08 10:38:00
Wojciech Staniec

Stal Mielec szuka nowego trenera. Ciekawe nazwiska na liście

W minionym sezonie trenerzy Stali zmieniali się co kilka miesięcy. Teraz władze klubu poszukują nowego szkoleniowca, a według naszych informacji na liście znalazły się trzy nazwiska.

W zakończonym niedawno sezonie Stal do samego końca musiała drżeć o ligowy byt. Mielczanie utrzymali się dopiero po barażach. W przyszłym sezonie w klubie z Podkarpacia będą chcieli uniknąć tej sytuacji, a pomóc ma w tym nowy trener.

REKLAMA

Według naszych informacji władze klubu sondowały możliwość zatrudniania trzech trenerów - Pawła Nocha, Michała Skórskiego oraz Tomasza Strząbałę. 

Pierwszy z nich - Paweł Noch to były asystent selekcjonera reprezentacji Polski - Piotra Przybeckiego. Obecnie pozostaje bez pracy, a wcześniej - w latach 2013-2015 prowadził już Stal. W swoim CV ma też pracę w Zagłębiu Lubin, Nielbie Wągrowiec i Jurandzie Ciechanów.

Michał Skórski to asystent Rafała Kuptela w Gwardii Opole, ale jest bardzo ceniony. Po objęciu kadry przez Patryka Rombla został szkoleniowcem reprezentacji Polski B. Skórski był też przymierzany do pracy w innych klubów.

Z kolei Tomasz Strząbała prowadzi obecnie MMTS i w minionym sezonie wprowadził klub do najlepszej czwórki PGNiG Superligi. Jego zatrudnienie przez Stal na tę chwilę wydaje się najmniej prawdopodobne. 

W minionym sezonie Stal prowadziło czterech szkoleniowców, najpierw Krzysztof Lipka, którego zastąpił Tomasz Sondej, następnie Michał Przybylski, a na finiszu sezonu Marcin Basiak.
Zobacz więcej: