2019-05-25 20:05:00
Redakcja

Gladiatory za sezon 2018/2019 rozdane! Dwie statuetki dla Michała Daszka

Tradycyjnie po zakończeniu finałowego spotkania PGNiG Superligi poznaliśmy zdobywców Gladiatorów sezonu 2018/2019.

Tak jak rok temu po wielkim finale rozgrywek wręczono statuetki Gladiatorów. Listę nominowanych wybrała Kapituła PGNiG Superligi, potem głosy oddawali wszyscy zawodnicy rywalizujący w PGNiG Superlidze. Z tym, że nie mogli głosować na kolegów ze swoich drużyn. Wyjątkiem jest tutaj kategoria Gladiator Publiczności, w której głosowali kibice.

Już wcześniej znany był król strzelców. Ten tytuł drugi raz z rzędu zdobył zawodnik PGE VIVE Kielce - Arkadiusz Moryto. W tym sezonie w rundzie zasadniczej zdobył 158 bramek w 25 meczach.

Najlepszym trenerem został Rafał Kuptel, który poprowadził Gwardię Opole do brązowego medalu mistrzostw Polski.

Dwie statuetki zdobył Michał Daszek w kategorii – Skrzydłowy sezonu oraz Zawodnik sezonu.