2019-05-25 19:20:00

Pewna wygrana Stali w Wągrowcu! Mielczanie bliżej PGNiG Superligi

W barażach o grę w PGNiG Superlidze rywalizują zawodnicy Nielby i Stali. W pierwszym meczu pewne zwycięstwo odnieśli mielczanie, którzy zbudowali siedem bramek zaliczki przed rewanżem.

Od samego początku mecz był wyrównany i gra odbywała się na zasadzie "bramka za bramkę". W 10. minucie Nielba po trafieniu Dawida Teppera wyszła prowadzenie 7:5. Stal miała problemy w ataku i popełniała serię prostych błędów. Goście nie wykorzystywali okazji do doprowadzenia do remisu i cały czas drużyna z Wągrowca miała przewagę.

W kolejnych minutach Nielba zanotowała przestój w ataku, co natychmiast wykorzystali goście. Mielczanie zdobyli trzy oczka z rzędu i w 18. minucie Dzianis Valyntsau wyrównywał wynik meczu, a po chwili Paweł Wilk dał prowadzenie Stali na 12:11. Wtedy o  czas zażądał trener gospodarzy Bartosz Świerad. Po kolejnym błędzie Nielby Stal budowała swoje prowadzenie i w 21. minucie wygrywała 14:12. Po pierwszej połowie gospodarze schodzili do szatni ze stratą czterech bramek (15:19).

Po zmianie stron zawodnicy Nielby mieli coraz większe problemy w grze ofensywnej. Stal spokojnie budowała różnicę. W 36. Minucie goście wygrywali już 24:17. Przyjezdni nie zwalniali swojego tempa i systematycznie powiększali prowadzenie, a gospodarze popełniali serię błędów.

W 45. minucie mielczanie wygrywali już 28:19. Nielba nie była w stanie już zniwelować straty i ostatecznie Stal wygrała 35:28. Taki wynik daje komfort gry mielczanom w rewanżu.

Nielba WągrowiecStal Mielec 28:35 (15:19)