2016-12-09 19:57:00

Vive Tauron bez siedmiu zawodników kończy 2016 rok zwycięstwem

W starciu mistrza Polski z beniaminkiem Superligi faworytem mogła być tylko jedna drużyna. Vive Tauron wygrało 36:21, do przerwy prowadząc 19:9. Trenerzy obu drużyn przed tym meczem mogli narzekać na problemy kadrowe.

Liczba nieobecnych w tym meczu mogła robić wrażenie. W kieleckim zespole gotowych do gry było trzynastu zawodników. Nie mogło zagrać aż siedmiu graczy - Mateusz Jachlewski, Dean Bombac, Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski, Patryk Walczak, Tobias Reichmann oraz Michał Jurecki. Szansę występu dostali młodzi Branko Vujović, Bartłomiej Bis oraz Michał Grabowski. Z kolei drużyna z Elbląga do Kielc przyjechała w dwunastoosobowym składzie, brakowało m.in. Pawła Adamczaka.

Przed meczem członek Zarządu Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel oraz wiceprezesi Vive Tauronu Marian Urban i Tadeusz Dziedzic oficjalnie zaprezentowali znaczek pocztowy, który został wydany z okazji sukcesów kieleckiego klubu.

Od początku przewagę uzyskali gospodarze. Kielczanie grali dobrze zarówno w obronie, jak i ataku. W pierwszej połowie w bramce występował Sławomir Szmal, który odbił wiele rzutów zawodników Mebli Wójcik. W zespole Vive Tauronu dużo szans dostawali młodzi zawodnicy.

"Żółto-biało-niebiescy" szybko zbudowali sobie bezpieczną przewagę i później ją tylko kontrolowali. Dobrze wyglądała gra kielczan z kołowymi - zarówno z Julenem Aguinagalde, jak i Bartłomiejem Bisem. Z kolei trener Piotr Będzikowski nie mógł narzekać na postawę Piotra Adamczaka, który ze swoimi rzutami z drugiej linii stanowił zagrożenie dla defensywy rywala.

To był ostatni pojedynek obu zespołów w 2016 roku. Po końcowym gwizdku rozegrano "Dziki Mecz", czyli mecz seniorów Vive Tauronu i dzieci, wszystko oczywiście w formie zabawy.

Vive Tauron Kielce - Meble Wójcik Elbląg 36:21 (19:9)

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Vujović 2, Grabowski 3, Kus 2, Aguinagalde 7, Bielecki 4, Strlek 5, Bis 3, Lijewski 3, Jurkiewicz 1, Zorman 2, Djukić 3

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor - Dorsz 4, Janiszewski 5, Szopa 2, Nowakowski 1, Olszewski 1, Piotr Adamczak 4, Żółtak, Moryń 3, Tórz 1.