2019-04-26 19:57:00

Gwardia w półfinale Superligi! Koniec sezonu dla Azotów

Jeszcze kwadrans przed końcem zawodnicy Azotów mogli mieć nadzieję na awans do półfinału. Później jednak Gwardziści odskoczyli na 2-3 bramki. Ostatecznie opolanie wygrali 28:25 i zameldowali się w najlepszej czwórce ligi!

Stawką tego meczu był awans do półfinału PGNiG Superligi i walka o medale. W pierwszym spotkaniu opolanie wygrali w Puławach 27:25. Od tamtego spotkania minęło już jednak dziewięć dni.

Dokładnie pięciu minut potrzebowały Azoty, żeby odrobić straty i prowadzić dwoma bramkami. Jednak w kolejnych akcjach oglądaliśmy bardzo zacięte spotkanie, w którym gra toczyła się niemal na zasadzie gol za gol.

Momentami był remis, czasami prowadziły Azoty, jednak nigdy więcej niż dwoma trafieniami. Tak to spotkanie wyglądało do 25. minuty, wtedy do Gwardia pierwszy raz wyszła na prowadzenie. Dobrze spisywał się Antoni Łangowski, który po sezonie zmieni Opole na Puławy. Po pierwszej połowie gospodarze mieli jedno trafienie więcej.

Po przerwie opolanie kilka razy mieli szansę, aby wyjść na trzybramkowe prowadzenie, ale ta sztuka im się nie udała. Zamiast tego w 41. minucie był remis 19:19. Później Azoty wygrywały przez chwilę, lecz krótko. Na około kwadrans przed końcem gra puławian totalnie się posypała i zespół Rafała Kuptela odjechał na 25:21.

Tej straty Azoty już nie odrobiły. Tym samym Gwardia awansowała do półfinału, a tam czeka ją dwumecz z PGE VIVE Kielce. Te spotkania zaplanowano w połowie maja.

Gwardia Opole - Azoty Puławy 28:25 (15:14)