REKLAMA

 

REKLAMA
2019-03-15 11:35:00
Ewa Basak

Hiszpański obrotowy przedłużył umowę z PGE VIVE! " To dla nas zaszczyt"

Kolejne wieści transferowe z drużyny PGE VIVE! Kielecki klub poinformował o przedłużeniu umowy z hiszpańskim obrotowym - Julenem Aginagalde. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2019/2020. 

Reprezentant Hiszpanii przyszedł do Kielc w 2013 roku. Wcześniej reprezentował barwy BM Atletico Madryt. Dla Julena Aginagalde obecny sezon jest szóstym w PGE VIVE. Obrotowy spędzi jeszcze rok w stolicy województwa świętokrzyskiego. 

REKLAMA

- Bardzo się cieszę, że zawodnik tej klasy zdecydował się na pozostanie w klubie – komentuje Prezes Bertus Servaas – To dla nas zaszczyt i dowód na to, że wspólnie tworzymy zespół, w którym każdy czuje się dobrze i dla którego wciąż chcemy walczyć o najwyższe cele.

Julen Aguinagalde w 2013 roku świętował zdobycie mistrzostwa świata, a rok temu razem z reprezentacją wywalczył złoto na mistrzostwach Europy. W 2016  roku razem z PGE VIVE wygrał Ligę Mistrzów i to właśnie obrotowy był wykonywał rzut karny, po którym w historycznym finale triumfowali ostatecznie "żółto-biało-niebiescy". 

- Już dwa lata temu miałem rozmowę na ten temat, wiem, że pozostaje jeszcze rok do zakontraktowania Nicolasa Tournata, dlatego zdecydowałem się zostać w klubie – komentuje Julen Aginagalde. 

Dla 36 - latka przyszły sezon będzie już ostatnim w Kielcach. - Na pewno będzie to mój ostatni sezon tutaj, podczas którego będę wciąż tworzył duet z Arciomem Karalokiem. To świetny, młody zawodnik i będę robił wszystko, by wspierać go w jego rozwoju, a sam, choć mam już 36 lat, mogę od niego jeszcze sporo się nauczyć. W Kielcach i ja, i moja rodzina bardzo dobrze się czujemy, traktujemy to miasto jak dom, dlatego uważam, że pozostanie tu jeszcze przez rok, to super opcja dla nas wszystkich.

źródło: kielcehandball.pl
Zobacz więcej: