2016-11-27 18:40:00

Zagłębie lepsze od Stali, Chrobry wygrał z Meblami Wójcik

Dwa ciekawe spotkania rozegrano w niedzielę w PGNiG Superlidze. Stawka była wysoka, bo zwycięzcy inkasowali trzy punkty. Zagłębie Lubin podejmowało Stal Mielec, a Chrobry Głogów mierzyło się z Meble Wójcik Elbląg.

Zagłębie przed tym spotkanie zajmowało ostatnie, siódme miejsce w grupie pomarańczowej. Podopieczni Pawła Nocha wygrali w tym sezonie wygrali dwa mecze. Z kolei Stal po słabym początku sezonu zaczęła się rozkręcać i po zmianie trenera dobrze prezentować. Zawodnicy Krzysztofa Lipki zajmują piąte miejsce (w grupie pomarańczowej). Stawką tego spotkania były trzy punkty, więc był to ważny mecz w kontekście walki o baraże do Fazy Finałowej.

Stal mogła mieć nadzieję na korzystny wynik tylko w pierwszych minutach spotkania. Później zaryzowała się przewaga Zagłębia. Miedziowi w kolejnych akcjach kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 28:23.

Ciekawie było też na Dolnym Śląsku. Chrobry podejmował Meble Wójcik. Zawodnicy z Głogowa mieli na swoim koncie dziesięć punktów i byli na piątym miejscu w grupie granatowej. Z kolei Meble Wójcik grające w tej samej grupie były na ostatnim miejscu i miały na koncie jedno zwycięstwo. Ekipa Jarosława Cieślikowskiego miała o co walczyć, bo ewentualne zwycięstwo dawał jej awans na czwartą lokatę.

Chrobry zaczął ten mecz bardzo dobrze. Szybko uzyskał przewagę i kontrolował przebieg spotkania. W drugiej połowie Meble Wójcik próbowały walczyć, zmniejszyły straty, ale nie były w stanie wygrać.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec 28:23

Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 28:23