2016-11-20 17:35:00

Drugi triumf Zagłębia, Orlen Wisła rozbiła Chrobrego

Dwa ostatnie mecze 11. kolejki rozegrano w niedzielę. Zagłębie Lubin ograło przed własną publicznością Meble Wójcik Elbląg. W drugim spotkaniu Orlen Wisła Płock podejmowała Chrobrego Głogów i wygrała 37:20.

Pojedynek Zagłębia z Meblami Wójcik to był pojedynek dwóch ostatnich drużyn w tabelach obu grup. Po dziesięciu meczach obie ekipy miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie. Tak więc stawka była wysoka, bo grano nie tylko o dwa punkty, ale też o zyskanie pewności psychicznej.

Od pierwszych minut zarysowała się przewaga gospodarzy, Meble Wójcik w tym spotkaniu prowadziły tylko raz - na samym początku 1:0. Później lepiej spisywali się podopieczni Pawła Nocha, którzy schodzili na przerwę przy stanie 16:9. W drugiej połowie Zagłębie kontrolowało przebieg spotkania, jeszcze powiększyło przewagę i wygrało 29:19.

Orlen Wisła Płock potwierdziła, że jest w bardzo dobrej formie. "Nafciarze" w pierwszej połowie rozbili Chrobrego Głogów i na przerwę schodzili prowadząc 19:6. Po przerwie spotkanie było bardziej wyrównane, ale nie ma się co dziwić, bo płocczanie mieli wysokie prowadzenie i nie musieli forsować tempa. Ostatecznie podopieczni Piotra Przybeckiego zwyciężyli 37:20.

Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 29:19 (16:9)

Orlen Wisła Płock - Chrobry Głogów 37:20 (19:6)

Następny artykuł: Tobias Reichmann już po badaniach