2018-11-15 19:22:00

Zacięty mecz w Gdyni. Chrobry lepszy od Arki

Blisko drugiego zwycięstwa w tym sezonie była Arka. Gdynianie po pierwszej połowie remisowali z Chrobrym 11:11. Druga połowa należała jednak do zespoły z Głogowa, który wygrał 25:21.

Arka to obecnie ostatnia drużyna w tabeli PGNiG Superligi. Gdynianie niedawno odnieśli swoje premierowe zwycięstwo w rozgrywkach, gdyż pokonali Energę MKS Kalisz. Chrobry przed tym starciem zajmował dziewiąte miejsce w tabeli. Zespół trenera Jarosława Cieślikowskiego walczy o wejście do najlepszej ósemki, a więc to było dla niego ważne starcie.

Początek należał do przyjezdnych, bramki rzucili Michał Bartczak, Krzysztof Tylutki, Damian Krzysztofik oraz Kamil Sadowski. W tym czasie Arka miała karnego, ale zmarnował go Dawid Przysiek. Gdynianie pierwszą bramkę rzucili dopiero w 7. minucie, a jej szczęśliwym zdobywcą był Paweł Ćwikliński.

Od tego momentu gospodarze z mozołem zaczęli odrabiać straty. Kibice, którzy oglądali to spotkanie nie byli świadkami zbyt dużej liczby bramek. W pierwszej połowie zobaczyli ich ledwie 22. Arka odrabiała straty i w końcu doprowadziła do remisu. Tuż przed przerwą gola z karnego zdobył Anderson Mollino i po pierwszej połowie był remis 11:11.

Tuż po przerwie gola rzucił Rafał Biegaj, ale Arka odpowiedziała trzema trafieniami. To był jasny sygnał, że podopieczni trenera Dawida Nilsona chcą zgarnąć komplet punktów. W 45. minucie było jeszcze na styku, jednak końcówka spotkania należała to bardziej doświadczonego zespołu z Głogowa. Chrobry nieznacznie odskoczył i koniec końców cieszył się z wygranej.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 21:25 (11:11)