2016-11-12 19:30:00

Pierwszy triumf Mebli Wójcik. Orlen Wisła nie dała szans Zagłębiu

Dwa ostatnie mecze 10. kolejki rozegrano w sobotę. Stawka obu spotkań była wysoka, bo zwycięzcy inkasowali trzy punkty. Pewne zwycięstwo zanotowała Orlen Wisła Płock, która pokonała Zagłębie Lubin. Meble Wójcik ograły Zagłębie.

Dla podopiecznych Jacka Będzikowskiego było to pierwsze zwycięstwo elblążan w tym sezonie. Po pierwszej połowie przegrywali oni 9:10, ale po przerwie zagrali o wiele lepiej. "Portowcy" dostali trzy czerwone kartki (Zaremba w 34. minucie oraz w końcówce Kniazieu i Bruna). Ostatecznie gospodarze wygrali 22:18.

"Nafciarze" byli murowanym faworytem tego starcia i już po pierwszej połowie prowadzili dziewięcioma bramkami. To co działo się po przerwie można określić jednym słowem - demolka. Przewaga Orlen Wisły była niepodważalna i wygrała ona 35:16.

Meble Wójcik Elbląg - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:18 (9:10)

Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 35:16 (16:7)