REKLAMA

 

REKLAMA
2018-09-04 21:00:00
Wojciech Staniec

Uros Zorman zgłoszony do rozgrywek. Asystent trenera PGE VIVE Kielce może grać w Lidze Mistrzów i Superlidze

Wśród składu zgłoszonego przez PGE VIVE do nowego sezonu jest Uros Zorman. Słoweniec w czerwcu zakończył karierę, ale w razie potrzeby będzie mógł znów pojawić się na boisku.

Po ostatnim meczu ubiegłego sezonu Uros Zorman oficjalnie zakończył zawodniczą karierę. Wtedy też ogłoszono, że Słoweniec zostanie asystentem Tałanta Dujszebajewa w PGE VIVE. 

REKLAMA

Jak się jednak okazuje istnieje opcja, że Zorman pojawi się w nowym sezonie na boisku. Słoweniec jest oficjalnie zgłoszony do rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Superligi. Oznacza to, że w każdej chwili będzie mógł zagrać.

O tym, że Zorman może wrócić do gry spekulowano po tym jak ogłoszono, że z PGE VIVE odejdzie Dean Bombac, jednak tak się nie stało. Kielczanie chcą mieć jednak alternatywę i w razie plagi kontuzji móc skorzystać z tego byłego wybitnego środkowego rozgrywającego.

Tego typu działania w piłce ręcznej nie są żadną nowością. SG Flensburg-Handewitt jeszcze długo po zakończeniu kariery zgłaszał do rozgrywek swojego ówczesnego trenera - Ljubomira Vranjesa. I co ciekawe w sezonie 2013/2014 - w rozegrany 12 lutego meczu z Naturhause La Rioja znalazł się on w składzie - i to pomimo tego, że od oficjalnego zakończenia kariery minęły cztery sezony!
Zobacz więcej: