2016-10-27 19:30:00

Zagłębie wypuściło zwycięstwo z rąk. Ósmy triumf MMTS-u!

Pięć minut przed końcem Zagłębie Lubin prowadziło z MMTS-em dwoma trafieniami. Wtedy w ich grze pojawił się ogromny zastój i trzy kolejne trafienia padły łupem kwidzynian, którzy wygrali 25:24.

Początek sezonu dla obu drużyn było zupełnie odmienne. W pierwszych ośmiu kolejkach gospodarze, Zagłębie Lubin wygrali tylko raz, z kolei przyjezdni z Kwidzyna tylko raz... przegrali.

Jednak w meczu tej różnicy nie było widać, bo co prawda w pierwszej połowie MMTS cały czas utrzymywał 1-2 bramki przewagi. Jednak w końcówce lubinianie odrobili straty i doprowadzili do remisu. Goście mieli problemy, bo już od piątej minuty musieli sobie radzić bez Kamila Kriegera, który za brutalny faul został ukarany czerwoną kartką. To nie była ostatnia "czerwień" dla MMTS-u, bo na osiem minut przed końcem boisko z gradacji kar otrzymał Marek Szpera.

Po przerwie walka była bardzo zacięta, jednak gospodarze prowadzili 1-2 bramkami. W samej końcówce prowadzili 24:22, ale trzy kolejne bramki z rzędu padły łupem MMTS-u. Kwidzynianie dzięki dobrej końcówce zapewnili sobie dwa punkty.

Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 24:25 (11:11)