REKLAMA

 

REKLAMA
2018-05-22 08:11:00
Wojciech Staniec

Ruszyło głosowanie kibiców na odkrycie sezonu!

Tylko i wyłącznie od kibiców zależy to, do kogo trafi Gladiator w kategorii odkrycie sezonu! Nominowanych jest trzech zawodników, a głosowanie już ruszyło.

Sympatycy piłki ręcznej mogą głosować na oficjalnej stronie PGNiG Superligi (TUTAJ). Każda osoba może oddawać codziennie jeden głos, a zakończenie głosowania nastąpi 1 czerwca o godzinie 12. Wyniki zostaną ogłoszone po meczu finałowym PGNiG Superligi, który odbędzie się 3 czerwca.

REKLAMA

W tej kategorii nominowanych jest trzech zawodników. W gronie tym jest Patryk Mauer. Dla skrzydłowego Gwardii jest to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju. Do Opola trafił latem 2017 roku z SMS-u Gdańsk. Jednak nie było widać po nim debiutanckiej tremy, w 33 meczach rzucił 172 bramki. Pomimo młodego wieku nie bał się brać na swoje barki wykonywania rzutów karnych.

Na dobre eksplodował talent innego nominowanego w tej kategorii - Jakuba Morynia. W swoim drugim sezonie w Meblach Wójcik był on wiodącą postacią elbląskiej drużyny, czym zapracował na nominację także w innej kategorii - środkowy rozgrywający sezonu.

W wieku 26 lat objawił się Kacper Adamski! Grający obecnie w KPR-ze Legionowo zawodnik na parkietach Superligi przewijał się już wcześniej (z przerwami na grę w I lidze). Jednak długo nie był wyróżniającą się postacią. Zmieniło się to dopiero w sezonie 2017/2018. Bardzo długo walczył o koronę króla strzelców. Ostatecznie skończył rozgrywki z 175 bramkami w 29 meczach.
Zobacz więcej: