2018-03-10 19:38:00

Zacięty pojedynek w Mielcu! Stal wygrywa z Meblami Wójcik

Długo ważyły się losy tego, kto wygra pojedynek Stali Mielec z Meblami Wójcik. Goście długo starali się odrobić straty, ale końcówka należała do mielczan, którzy wygrali 26:23.

To był mecz szóstych drużyn! Szóstą lokatę w grupie pomarańczowej zajmowała Stal, a na tej samej pozycji, ale w grupie granatowej były Meble Wójcik. Co ciekawe mielczanie zgromadzili dwadzieścia dziewięć punktów, a elblążanie mieli o siedem oczek mniej.

Jednak ostatnie tygodnie były dla obu ekip zupełnie odmienne. "Meblarze" zaczęli grać lepiej co przełożyło się na trzy zwycięstwa w czterech meczach. Z kolei "Czeczeńcy" mają kiepską serię porażek, którą udało się przełamać dopiero w minioną środę w Piotrkowie Trybunalskim, ale i tam mielczanie nie wygrali w regulaminowym czasie gry, a dopiero po karnych.

Wynik spotkania otworzył zawodnik Mebli Wójcik - Jakub Moryń, jednak cztery kolejne trafienia padły łupem gospodarzy i już w 6. minucie trener Jacek Będzikowski musiał poprosić o czas. I to była bardzo dobra decyzja, bo dwie bramki zdobył Filip Koper, jedną Adam Nowakowski i tym razem z przerwy zmuszony był skorzystać szkoleniowiec Stali - Krzysztof Lipka. I to także okazało się pozytywne. Mielczanie z czasem zbudowali sobie przewagę, którą utrzymali do przerwy.

Druga część spotkania zaczęła się bardzo dobrze dla ekipy gości. W ciągu siedmiu minut zmniejszyli straty do jednej bramki i o czas musiał poprosić trener Lipka.

Elblążanie nieznacznie zmniejszali straty, wydawało się, że są już blisko doprowadzenia do remisu. Ta sztuka im się jednak nie udała i punkty zostały w Mielcu. Jeszcze w samej końcówce czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Stali - Rudolf Cuzić.

Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 26:23 (15:11)