REKLAMA

 

REKLAMA
2018-01-30 14:15:00
Ewa Basak

Białorusin odrzucił ofertę Vardaru! Media nie mają wątpliwości, kto trafi do PGE VIVE

O tym transferze mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz informacje, które pojawiały się już wcześniej w mediach potwierdził macedoński portal - "Rakomet24". Uladzislau Kulesh ma trafić do PGE VIVE.

Przypomnijmy. Na początku października władze kieleckiego klubu podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej w Warszawie potwierdziły transfery  Arkadiusza Moryto, Artsema Karaleka, Andreasa Wolffa, Nicolasa Tournata, wcześniej było już wiadome, że do PGE VIVE przyjdą także Luka Cindrić, Angel Fernandez Perez, Vladimir Cupara. Przez ten cały okres mówiono jeszcze o jednym nowym zawodnikiem. A kto to będzie? Istniały spekulacje, że będzie to Uladzislau Kulesh.

REKLAMA

Macedoński portal "Rakomet24" potwierdził, że Białorusin zdecydował się wzmocnić drużynę mistrza Polski. Możemy także przeczytać, że miałby trafić do Kielc już latem tego roku. Byłby to już drugi reprezentant Białorusi, który przeniesie się w najbliższym czasie do PGE VIVE. Pierwszym był reprezentaycjny kolega Artsem Karalek.

Uladzislau Kulesh obecnie gra w SKA Mińsk. W tym sezonie zagrał w czterech spotkaniach Pucharu EHF i zdobył trzydzieści pięć bramek. W styczniu mogliśmy obserwować tego zawodnika podczas mistrzostw Europy w Chorwacji, na których wystąpił w sześciu meczach i rzucił dziewiętnaście oczek. Podczas Euro rozgrywający bombardował bramki rywali swoim mocnym rzutem z dystansu.

21 - latek może pochwalić się znakomitymi warunkami fizycznymi -  200 centymetrów wzrostu i 89 kilogramów wagi. Należy także dodać, że Białorusin znakomicie spisuje się zarówno na rozegraniu jak i obronie, co jest kolejnym atutem gracza. 

Młodym rozgrywającym interesowało się kilka klubów wśród których był aktualny zwycięzca Ligi Mistrzów Vardar Skopje oraz Fuchse Berlin. Zawodnik jednak wybrał barwy "żółto-biało-niebieskie". Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia transferu ze strony kieleckiego klubu, ale najprawdopodobniej zostały już tylko do omówienia szczegóły kontraktu.

źródło: 24rakomet.mk
Zobacz więcej: