2018-01-20 20:02:00

Zabójczy finisz Gwardii!

Jeszcze na kwadrans przed końcem meczu wydawało się, że Meble Wójcik Elbląg mogą sprawić niespodziankę i ograć Gwardię w Opolu. Gospodarze jednak nie dali się i wygrali 26:19.

Podopieczni trenera Rafała Kuptela zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i prowadzenia 3:0. Tak dobry start ustawił niejako pierwszą część spotkania, gdyż skończyła się ona trzybramkową przewagą opolan (13:10).

Ciekawiej było po przerwie. Najpierw do odrabiania strat rzuciły się Meble Wójcik. I trzeba przyznać, że elblążanie ze swojego zadania wywiązali się wzorowo. Odrobili straty, a na kwadrans przed końcem doprowadzili do remisu.

Wtedy mogło się wydawać, że przed nami bardzo emocjonująca końcówka. Tak się jednak nie stało! Młody zespół Gwardii bardzo dobrze zareagował na taki obrót spraw i co tu dużo mówić wziąć się do roboty.

Opolanie ostatnich trzynaście minut tego spotkania wygrali aż 8:1! Co ciekawe problemy elblążanie wzięły się po czasie o który poprosił ich szkoleniowiec. W drugim kwadransie tej części spotkania goście zmarnowali aż trzy rzuty karne.

Gwardia Opole - Meble Wójcik Elbląg 26:19 (13:10)