REKLAMA

 

REKLAMA
2017-12-29 10:25:00
Ewa Basak

Reprezentant Polski zmienia klub! Zagra w Niemczech

Paweł Genda nie będzie już reprezentował barw MMTS-u. Od stycznia zawodnik będzie występował na parkietach 2. Bundesligi.

Rozgrywający grał w Kwidzynie od 2013 roku. Paweł Genda zdecydował się na zmianę barw klubowych. W tym sezonie wystąpił w piętnastu spotkaniach i zdobył sześćdziesiąt siedem bramek. Odejście 23 – latka jest ogromnym osłabieniem dla MMTS-u, ale szansą na rozwój dla zawodnika.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2018 roku Pawła Gendę będziemy mogli obglądać w drużynie VfL Luebeck-Schwartau. Jest to aktualnie trzeci klub 2. Bundesligi. Rozgrywający będzie walczył z nowym zespołem o awans do DKB Handball Bundesligi.

Umowa z VfL Luebeck-Schwartau będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. - To młody i bardzo utalentowany zawodnik nowego polskiego pokolenia, który wzmocni nasz zespół. Mimo młodego wieku Paweł Genda ma już duże doświadczenie. Może z nami zrobić kolejny krok w swojej karierze – powiedział Michael Friedrichs.

Paweł Genda przekonał klub do podpisania kontraktu podczas próby w Lubece. Polski zawodnik spodobał się władzom niemieckiego klubu. - Paweł Genda zrobił bardzo dobre wrażenie. Ma ogromną skuteczność w rzucaniu i jest także doskonałym graczem defensywnym. Jesteśmy przekonani, że z jego jakością nam pomoże  – skomentował trener Torge Greve.

Reprezentant Polski jest zadowolony z wyboru nowego klubu, w którym będzie zdobywać nowe doświadczenie. - Jestem naprawdę szczęśliwy. Zmiana w VfL Lübeck-Schwartau jest dla mnie ogromną szansą. Widzę tam wspaniałą perspektywę. Moim marzeniem jest grać w Bundeslidze w perspektywie średnioterminowej. Chcę awansować z VfL i nadal stawiam się w polskiej drużynie narodowej – wyznał Paweł Genda.

źródło: schwartau-bundesliga.de

fot.: mmts-kwidzyn.pl
Zobacz więcej: