2016-09-16 21:39:00

Stal lepsza od Mebli Wójcik. Pierwsze punkty mielczan

Zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg będą musieli poczekać jeszcze na pierwsze punkty w nowym PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 18:21.

To był ważny mecz zarówno dla Stali Mielec i Mebli Wójcik Elbląg. Obie drużyny zaczęły ten sezon od dwóch porażek i miały nadzieję, że tym razem uda im się zdobyć punkty.

Pierwsze minuty były mocno wyrównane, jeszcze w 10. minucie był remis 3:3. Później gospodarze odskoczyli na 2-3 bramki i utrzymywali przewagę do przerwy (z wyjątkiem jednej sytuacji, gdy Meble Wójcik zniwelowały straty do jednego trafienia). Po pierwszej połowie Stal wygrywała 10:6.

Chwilę po wznowieniu gry Stal odskoczyła na pięć bramek. Jednak jeżeli ktoś myślał, że na tym emocje się skończą był w dużym błędzie. Przyjezdni zniwelowali straty do jednej bramki, a kwadrans przed końcem do remisu.

W kolejnych minutach mielczanie znów odskoczyli na 2-3 bramki i przewagę dowieźli już do końca meczu. Ostatecznie Stal pokonała Meble Wójcik 21:18

Stal Mielec - Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6)