REKLAMA

 

REKLAMA
2017-10-02 09:35:00
Ewa Basak

Osłabieni elblążanie i kielczanie. Drużyny zagrają o cztery punkty!

Rozgrywki PGNiG Superligi nie zwalniają tempa. 6. kolejkę ligowych pojedynków rozpoczną "Meblarze", którzy zmierzą się z mistrzem Polski. Czeka nas wiele emocji!

Podopieczni Jacka Będzikowskiego na pewno będą chcieli poprawić nastroje swoich kibiców. W poprzedniej serii Superligi ekipa z Elbląga uległa beniaminkowi 21:25. Przed gospodarzami bardzo trudne zadanie, ale zawodnicy Mebli Wójcik będą walczyć na parkiecie.

Zespół z Elbląga musi sobie poradzić bez Pawła Kiepulskiego, który doznał urazu kostki. Bramkarz  bardzo dobrze prezentował się w poprzednich meczach i notował świetne interwencje. Nieobecność Kiepulskiego jeszcze bardziej utrudni grę "Meblarzy".

REKLAMA

"Żółto-biało-niebiescy" zagrają o szóste zwycięstwo w Superlidze. Mistrz Polski w ligowych pojedynkach radzi sobie bardzo dobrze, ale w sobotę kielczanie przegrali drugie spotkanie w Lidze Mistrzów. W poprzedniej kolejce zespół z województwa świętokrzyskiego zdominował Piotrkowianina 40:24. W poniedziałek odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa w Warszawie, na której przedstawiono plany klubu do 2023 roku. Ogłodzono przedłużenie kontraktu o sześć lat z Tałantem Dujszebajewem. Podczas spotkania w Elblągu w składzie mistrza Polski zabraknie Filipa Ivicia, który doznał urazu łąkotki. Chorwata czeka kilka tygodni przerwy w grze. Z gry wyłączony będzie także Dean Bombac.

Wtorkowy mecz będzie pojedynkiem rywali grupy granatowej. "Meblarze" aktualnie zajmują szóste miejsce z dobytkiem siedmiu punktów. PGE VIVE jest na drugiej pozycji za Górnikiem Zabrze, który ma o jedno oczko więcej od kielczan. Stawką tego spotkania będą aż cztery punkty.

Meble Wójcik Elbląg - PGE Vive Kielce, wtorek, godz.20:15Następny artykuł: Moryto: To było moje marzenie


Zobacz więcej: