2017-09-30 14:40:00
Roksana Góra

Zabrzański pogrom! Wysokie zwycięstwo Górnika

Niepokonana jak dotąd drużyna NMC Górnika Zabrze podjęła u siebie Gwardię Opole. Mało kto spodziewał się takiego wyniku - zabrzanie pewnie pokonali Gwardię, wygrywając aż 36:23.

Spotkanie rozpoczęło się od błędów obu zespołów. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył obrotowy Górnika - Marek Daćko. Gra od samego początku była bardzo zacięta, o czym świadczyć może fakt, że już w czwartej minucie Iso Sluijters dostał dwuminutową karę. Po kilkunastu minutach meczu wykluczono aż dwóch opolan, a zawodnicy z Zabrza zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

Kolejny fragment gry był już festiwalem błędów obu ekip: złe podania, rzuty w słupek i poprzeczkę - tego wszystkiego nie umieli wystrzec się zarówno zabrzanie, jak i podopieczni Rafała Kuptela. Szybciej opamiętali się jednak zawodnicy Górnika i to oni w dwudziestej minucie wyszli na prowadzenie 9:4. Efektownymi wkrętkami popisywał się Bartłomiej Tomczak, kilka świetnych obron zaliczył także Mateusz Kornecki. Pierwsza odsłona zakończyła się wysoką przewagą zabrzan 16:6.

I chociaż wydawało się, że Gwardziści od razu zaczną gonić rywali, ci rozpoczęli drugą połowę od straty piłki i kary dwóch minut. Niewiarygodnie dużo błędów popełniali podopieczni Kuptela, co bezwzględnie wykorzystywali ich przeciwnicy. W 45. minucie zabrzanie prowadzili już 28:14, jednak nie zamierzali spocząć na laurach i nadal bardzo angażowali się w spotkanie.  Niewiele zmieniało się w kolejnych minutach - podopieczni Rastislava Trtika powiększali swoją przewagę i zwyciężyli 36:23.

NMC Górnik Zabrze - Gwardia Opole 36:23 (16:6)