2017-08-25 12:45:00
Wojciech Staniec

Irańczyk nie zagra w Sandra Spa Pogonii. "Czujemy się oszukani"

Władze Sandra SPA Pogoni zawarły w czerwcu umowę z irańskim rozgrywającym Aminem Yousefinejadem. Jak się okazało zawodnik podpisał także umowę z innym klubem. 

Chodzi o tunezyjski Esperance Sportive de Tunisie. Co ciekawe Amin Yousefinejad znalazł się w składzie tego klubu na trwające właśnie IHF Super Globe, czyli nieformalne Klubowe Mistrzostwa Świata.

W Szczecinie są zawiedzeni jego postawą. 

- Czujemy się oszukani, mocno nas zawiódł – mówi Paweł Biały. – Zrobiliśmy z naszej strony wszystko, jak należy dopięliśmy kwestie formalne i wizowe także, więc od połowy sierpnia powinien być już w Szczecinie. Wyjaśniamy wszystko z jego menedżerem, który również był zaskoczony całym obrotem sytuacji, sprawa trafi do IHF i będziemy czekać na rozwój wydarzeń, wobec zawodnika mogą zostać wyciągnięte konsekwencje łącznie z zawieszeniem - informuje prezes Sandra SPA Pogoni.

Do Pogoni być może trafi nowy zawodnik. - Czynimy starania, żeby ktoś trafił na jego miejsce, ale dobrze wiemy, że pod koniec sierpnia naprawdę ciężko pozyskać dobrego zawodnika nie wspominając o takim, który miał stanowić o sile zespołu – informuje Biały.

źródło: handball.szczecin.pl

fot. rkmetalurg.mk