2017-08-07 14:45:00

Puchar prezesa MMTS Kwidzyn zostaje u gospodarzy. Na podium także Chrobry

W dniach 4-5 sierpnia odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej rozgrywany o puchar prezesa MMTS-u Kwidzyn. Rywalizowały cztery drużyny z parkietów PGNiG Superligi. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się gospodarze turnieju.

Na początku Wybrzeże zmierzyło się ze Spójnią Gdynia. Derby Trójmiasta wygrali gdańszczanie. Podopieczni Marcina Lijewskiego kontrolowali przebieg spotkania. Spójnia przegrała i w następnym meczu walczyła o trzecie miejsce w turnieju.

O finał MMTS zagrał z Chrobrym. Po zaciętej pierwszej połowie na tablicy wyników był remis po 16:16. W drugiej części meczu kwidzynianie osiągnęli prowadzenie i ostatecznie wygrali 31:27. Atutem MMTS-u w tym meczu była bardzo dobrze funkcjonująca obrona i szybkie kontry.

Wybrzeże Gdańsk- Spójnia Gdynia 31:24 (17:11)

MMTS Kwidzyn- Chrobry Głogów 31:27 (17:17)

W spotkaniu o 3. miejsce Chrobry zagrał ze Spójnią. Początek meczu należał do gdynian, którzy rozpoczęli od prowadzenia nad rywalem.  Kolejne minuty były wyrównane i drużyny remisowały. Dopiero pod koniec pierwszej połowy głogowianie wysunęli się na trzybramowe prowadzenie. W drugiej połowie Spójnia nie odpuszczała i goniła wynik. W 52. minucie podopieczni zbliżyli się do Chrobrego na jedną bramkę. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z Głogowa 34:29.

Chrobry GłogówSpójnia Gdynia 34:29 (17:14)

W finale gospodarze turnieju zmierzyli się z Wybrzeżem Gdańsk. Podopieczni Marcina Lijewskiego od początku mieli ogromne problemy z przebiciem się przez twardą obronę rywala. Wybrzeże nie mogło sobie poradzić także z świetnie broniącym Jakubem Żurawskim. To przełożyło się na bardzo korzystny wynik dla MMTS-u, który wygrywał 8:1. Kwidzynianie nie utrzymali swojego prowadzenia i Wybrzeże odrabiało starty. Gospodarze popełniali coraz więcej błędów i po pierwszej połowie wygrywali różnicą dwóch trafień. W drugiej części meczu mimo budowania przewagi bramkowej kwidzynianie mylili się w grze, co od razu wykorzystywało Wybrzeże. W końcówce jednak lepszy okazał się MMTS, który zwyciężył 32:29.

MMTS Kwidzyn- Wybrzeże Gdańsk 32:29 (16:14)