2017-07-17 16:40:00
Redakcja

Pogoń już trenuje. W składzie pojawili się nowi zawodnicy

Od 17 lipca szczecinianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W pierwszych zajęciach brali udział nowi zawodnicy, którzy od przyszłych rozgrywek będą wzmocnieniem Pogoni.

Szczypiorniści do sezonu 2017/2018 będą przygotowywać się pod wodzą nowego trenera Piotra Frelka. Pogoń Szczecin będzie trenować na własnych obiektach. Na samym początku zawodnicy spotkają się na sztucznym boisku do piłki nożnej.

Szczecinianie sprawdzą swoją formę w Kaliszu. W dniach 4-6 odbędzie się Szczypiorno Cup. Tydzień później Pogoń pojedzie do Głogowa. W tym turnieju drużyna ze Szczecina zmierzy się z gospodarzem- Chrobrym Głogów, MMTS-em Kwidzyn oraz z HBC Jicin. Ostatnim etapem przygotowań "Portowców" jest Memoriał Leona Walleranda. Pogoń w Gdańsku zagra z Wybrzeżem Gdańsk, KPR-em Legionowo, Meblami Wójcik Elbląg.

Do składu drużyny dołączyło kliku nowych szczypiornistów. Z wypożyczenia do HSV Insel Usedom powrócił Patryk Biernacki. W zajęciach nie brał udziału jeszcze rozgrywający Amin Yousefinejad. 21-letni zawodnik musi zakończyć sprawy wizowe w swoim kraju.

Seweryn Gryszka wcześniej występował w Stali Gorzów. 24-letni rozgrywający w poprzednim sezonie rozegrał siedemnaście spotkań. Zawodnik dostanie szansę na zadebiutowanie na parkietach Superligi w barwach Pogoni Szczecin.

Konrad Koselski wzmocni zespół na kole. 19-letni obrotowy w poprzednim sezonie grał w SMS-ie Gdańsk. Zawodnik ma 192 centymetrów wzrostu i waży 80 kilogramów.

Do zespołu dołączyło trzech bramkarzy-Sebastian Zapora z Azotów Puławy, 21- letni Marcin Teterycz z II – ligowego klubu Żagiew Dzierżoniów oraz Marek Bartosik, który wcześniej bronił dla SMS-u Gdańsk.

źródło:  handball.szczecin.pl