REKLAMA

 

REKLAMA
2017-07-14 14:45:00
Ewa Basak

Piotrkowianin wrócił do treningów. Do składu dołączyło czterech nowych zawodników

W czwartek drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. W składzie Piotrkowianina pojawiły się nowe twarze.

Podopieczni Dmytro Zinczuka przeszli na początku sprawdzian wydolnościowy. Od poniedziałku Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zacznie obóz dochodzeniowy.

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego ma zaplanowane wiele meczów kontrolnych. Pierwszym sprawdzianem będzie wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec- 28 lipca. Następnie 2 sierpnia Piotrkowianin zmierzy się z brązowym medalistą Polski- Azotami Puławy. Przed własną publicznością podopieczni Dmytro Zinczuka zagrają 5 sierpnia ponownie ze Stalą oraz 8 i 9 sierpnia z ZTR-em Zaporoże.

Kolejnym etapem przygotowań będzie turniej w Czechach. Piotrkowianin w dniach 10-13 sierpnia zagra z Hazeną Nove Veseli (Czechy), RK Gorenje Velenje (Słowenia) oraz Tatabanya KC (Węgry). Piotrków Trybunalski będzie gospodarzem towarzyskiego turnieju, który odbędzie w dniach 18-19 sierpnia. Gośćmi rozgrywek będą: Górnik Zabrze i Gwardia Opole.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu Piotrkowianin sprawdzi swoją dyspozycję w dwóch sparingowych spotkaniach. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 23 sierpnia w Piotrkowie, gdzie gospodarze zmierzą się z Olimpią Medex Piekary Śląskie. Dwa dni później Piotrkowianin zagra z MKS-em Wieluń.

Podczas pierwszych zajęć przygotowujących drużynę do przyszłych rozgrywek wzięło udział trzech nowych zawodników.

Kacper Pyrka w minionym sezonie reprezentował barwy SMS-u ZPRP Gdańsk. 19-letni bramkarz wystąpił w dziewiętnastu spotkaniach. Zawodnik ma 187 centymetrów wzrostu i waży osiemdziesiąt kilogramów.

Piotr Rutkowski ma bardzo dobre warunki fizyczne. Zawodnik ma 200 centymetrów wzrostu i waży90 kilogramów. 21-letni skrzydłowy poprzedni sezon spędził w KSSPR-rze Końskie. Rutkowski wyróżnia się wysoką skutecznością. Na pierwszoligowych parkietach w dwudziestu pięciu meczach rzucił sto dwadzieścia bramek.

Artur Urbański w sezonie 2016/2017 grał w Gwardii Koszalin. 19-letni rozgrywający jest wychowankiem Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi.

Czwartym nowym zawodnikiem Piotrkowianina jest Mateusz Kaźmierczak  21-letni obrotowy dołączy do drużyny 17 lipca. W sezonie 2016/2017 grał w MKS Wieluń. W ostatnim sezonie klub ten zakończył pierwszoligowe rozgrywki na szóstym miejscu grupy A.

źródło: piotrkowianin.pl
Zobacz więcej: