REKLAMA

 

REKLAMA
2017-06-24 09:45:00
Wojciech Staniec

Spore zmiany w Kaliszu! MKS bardzo się wzmacnia i chce zagrać w PGNiG Superlidze

W Kaliszu już w poprzednim sezonie dysponowano mocnym składem, a MKS wygrał zmagania I ligi grupy B. W nowych rozgrywkach ten klub chce zagrać w PGNiG Superlidze, a w dobrych występach pomóc mają nowi zawodnicy.

Pierwsza zmiana dojdzie na pozycji trenera. Bartłomiej Jaszka opuścił Kalisz i przeniósł się do Zagłębia Lubin. Jego stanowisko zajmie Paweł Rusek. To nie jedyne nowości jakie czekają MKS w nowym sezonie. Postanowiono w znacznym stopniu wzmocnić drużynę i postawiono m.in. na zawodników, którzy mają już uznaną markę w polskiej lidze.

Sporym wzmocnieniem na kole i w obronie będzie na pewno Zbigniew Kwiatkowski, który po zakończeniu sezonu opuścił Orlen Wisłę. Zawodnik ten spędził w Płocku wiele lat, posiada ogromne doświadczenie, a na swoim koncie ma wiele meczów w Lidze Mistrzów oraz Pucharze EHF. Z Pogoni Szczecin przyjadą Kirył Kniazeu i Edin Tatar. Obaj w poprzednich sezonach byli ważnymi postaciami "Portowców". Bramkę wzmocni też grający ostatnio w Warmii Olsztyn - Łukasz Zakreta. Ostatnim zawodnikiem z polskiej ligi, który trafi do MKS-u jest prawy rozgrywający Paweł Adamczak (ostatni sezon spędził w Meblach Wójcik Elbląg).

Do Kalisza trafi też lewy rozgrywający Paulo Grozdek. Jest to 22-letni Chorwat, który ostatnio grał w Zamecie Rijeka (w poprzednim sezonie w 4 meczach Pucharu EHF rzucił 12 bramek). Spore wrażenie robi też inny transfer kaliszan. Chodzi o 29-letniego Białorusina - Dzianis Krytski. Ten obrotowy ma na swoim koncie m.in. udział w mistrzostwach świata w Katarze. Wspólnie z jego byłym klubem - SKA Mińsk grał także w Pucharze EHF.

– Jest to ekipa zbudowana na miarę możliwości, ale też taka, która będzie mogła stworzyć niejedno fajne widowisko. Czas pokaże, jak sobie poradzi, to jest sport, na który składa się wiele czynników. Ze swojej strony mogę zapewnić, że zespół będzie przygotowany bardzo dobrze, a w każdym spotkaniu będzie waleczny i nieustępliwy – powiedział cytowany przez stronę mks-kalisz, nowy trener Paweł Rusek.

MKS opuści także ośmiu zawodników, są to: Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Książek, Kamil Mosiołek, Paweł Piosik, Maciej Adamczyk, Grzegorz Gomółka, Michał Marciniak i Łukasz Sieg.

Kaliszanie do treningów wrócą 23 lipca. 

Nie ma jeszcze decyzji, czy MKS Kalisz zagra w PGNiG Superlidze. Władze ligi decyzję powinny podjąć do końca miesiąca, jednak trudno sobie wyobrazić, żeby ta drużyna nie zagrała w elicie.

Kadra MKS Kalisz na sezon 2017/2018:

Bramkarze: Filip Jarosz, Łukasz Zakreta, Edin Tatar

Rozgrywający: Paweł Adamczak, Kamil Adamski, Dariusz Rosiek, Arkadiusz Galewski, Artur Bożek, Paulo Grozdek, Kirył Kniaziew

Skrzydłowi: Michał Bałwas, Michał Czerwiński, Michał Drej, Artur Klopsteg

Obrotowi: Zbigniew Kwiatkowski, Krzysztof Misiejuk, Dzianis Krytski, Łukasz Kobusiński

źródło: mks-kalisz.pl
Zobacz więcej: