REKLAMA

 

REKLAMA
2017-06-06 17:50:00
Ewa Basak

Nowi zawodnicy w Zagłębiu. Dodatkowo Jaszka będzie grającym trenerem!

Do lubinian w nowym sezonie dołączy sześciu nowych zawodników! Zagłębie będzie prowadzone przez nowego trenera. Bartłomiej Jaszka zdecydował, że to nie będzie jego jedyna rola w tej drużynie.

Trener lubinian pomoże swoim zawodnikom także na parkiecie. Jaszka w barwach Zagłębia występował w latach 2003-2007. Z tym klubem sięgnął po mistrzostwo Polski i występ w Lidze Mistrzów. Grający trener jest bardzo mocnym wzmocnieniem zespołu w przyszłych rozgrywkach.

O sile Zagłębia w kolejnym sezonie na pewno będą stanowić nowe twarze. Do miedziowych z polskich parkietów dołączy pięciu zawodników.

Na pozycji rozgrywającego będziemy mogli zobaczyć Pawła Dudkowskiego. 19-letni rozgrywający grał w Śląsku Wrocław. Dudkowski jest także etatowym zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Polski. W tym sezonie w I lidze w barwach Moto-Jelcz Oława Handball Team rzucił siedemdziesiąt dwie bramki w dwudziestu meczach.

Kolejnym zawodnikiem, który będzie grał w Zagłębiu jest Stanisław Gębala. W poprzednim sezonie występował w Stali Gorzów Wielkopolski, a w latach 2014-2017 w drużynie Mebli Wójcik Elbląg. Lewo rozgrywający prezentował się bardzo dobrze na parkietach i miał wysoką skuteczność w zdobywaniu bramek.

W barwach miedziowych w przyszłym sezonie wystąpi także Dawid Dawydzik. 23-letni obrotowy grał w barwach pierwszoligowym Śląsku Wrocław. W tegorocznych rozgrywkach zagrał w dwudziestu czterech meczach i ma na swoim koncie sto sześć trafień.

Do seniorskiej drużyny z MKS-U Zagłębia Lubin przechodzi dwóch zawodników- Marek Bartosik i Krystian Bondzior. 18-letni bramkarz  przez dwa ostatnie sezony występował  w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Jest także etatowym zawodnikiem reprezentacji Polski juniorów. Krysrtian Bondzior zaliczył już bardzo dobry debiut na parkietach Superligi. Skrzydłowy zdobył dwadzieścia siedem bramek.

Nowym prawym rozgrywającym lubinian został Anderson Millino da Silvę. Brazylijski zawodnik wcześniej grał w lidze irańskiej w Bita Sabzevar. Jednak większość kariery grał w Handebol Clube Taubate, czyli potentacie rodzimej ligi. To z tym klubem brał udział podczas rozgrywek IHF Super Globe.

Z Zagłębiem po tym sezonie pożegnali się: Michał Bartczak, Nikola Dżono, Mirosław Gudz i Mateusz Wolski.
Zobacz więcej: