2024-04-13 17:34:45

Energa Wybrzeże potwierdziła wysoką formę. Gdańszczanie pokonali Corotop Gwardię Opole

Kolejna wygrana Energi Wybrzeża, która pokonała we włąsnej hali Corotop Gwardię Opole.

Gdańszczanie są w ostatnich tygodniach w dobrej formie i to spotkanie tylko potwierdziło ten trend. Jeszcze kilka tygodni temu zawnicy z Trójmiasta spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale teraz robią wszystko, aby zostać w elicie.

Wynik spotkania w pierwszej minucie otworzył Andrzej Widomoski i goście prowadzili 1:0. Jak się później okazało to był pierwszy i ostatni raz, gdy wygrywali. Na trafienie Widomskiego odpowiedzieli Maciej Papina, Rafał Stępień, Patryk Pieczonka oraz Jovan Milicević i było 4:1. Później to podopieczni trenera Patryka Rombla nadawali ton rywalizacji.

W drugiej połowie gospdarze wygrywali już różnicą siedmiu trafień, wtedy w pogoń rzuciła się Corotop Gwardia. Opolanie zaczęli zmniejszać straty, ale nie nie na tyle, aby realnie mysleć o doprowadzeniu do remisu i karnych. Maksymalnie goście zmniejszyli straty do dwóch oczek i z wygranej cieszyli się gdańszczanie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Jovan Milicević, który rzucił sześć bramek. Czternaście obron zanotował Ahmed Bedoui, bramkarz Energi Wybrzeża.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Corotop Gwardia Opole 31:29 (18:13)