2024-02-17 17:26:56

Starcie dwóch trenerów, którzy wygrali Ligę Mistrzów dla Talanta Dujszebajewa

Industria Kielce pokonała we własnej hali Arged Rebud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Co ciekawe było to starcie dwóch szkoleniowców, którzy mają na swoim koncie triumf w Lidze Mistrzów. Talant Dujszebajew wygrywał te rozgrywki z Ciudad Real oraz z kieleckim klubem w 2016 roku. W tym samym roku Kim Rasmussen wygrał damską Ligę Mistrzów w barwach CSM Bukareszt.

Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekaliśmy do 3. minuty, gdy z karnego trafił Kamil Adamski. Kielczanie odpowiedzieli golami Haukura Thrastarsona, Alexa Dujshbaeva oraz Nicolasa Tournata. Kielczanie szybko odskoczyli na 6:4, jednak goście doprowadzili do remisu.

Później jednak zaczęła rosnąć przewaga mistrzów Polski, w osiemnastej minucie było już 11:7 i o czas poprosił Kim Rasmussen. Sześć minut później Industria wygrywała już różnicą ośmiu trafień i Duńczyk skorzystał z drugiej przerwy. Kielczanie powiększali stopniowo przewagę, w 50. minucie prowadzili już 30:19, a ostatecznie wygrali różnicą czternastu goli.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został zdobywca siedmiu bramek Nicolas Tournat.

Industria Kielce – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 37:23 (20:11)