2024-02-11 17:50:48

Zagłębie Lubin pewnie wygrywa w Tarnowie

Pewne zwycięstwo zawodników Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Goście rozpoczęli mecz od trafień Michała Stankiewicza i Arkadiusza Michalaka. Gospodarzom, którzy pierwszą bramkę rzucili w czwartej minucie udało się doprowadzić do remisu po dwa. Jednak Grupa Azoty Unia była w stanie dotrzymywać kroku przyjezdnym tylko do stanu 3:3.

Później Zagłębie objęło prowadzenie i nie oddało go już do końca spotkania. Goście budowali swoją przewagę bardzo szybko i już po pierwszej połowie mieli sporą zaliczkę. Po wznowieniu gry przewaga "Miedziowych" urosła już do dzisięciu bramek, a ostatecznie wygrali oni różnicą ośmiu oczek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był grający w ekipie z Tarnowa - Paweł Podsiadło, który rzucił osiem bramek. Osiem udanych parad i trzydzieści procent skuteczności miał golkiper lubinian Marcin Schodowski.

Grupa Azoty Unia Tarnów - Zagłębie Lubin 26:34 (9:15)