2024-02-10 17:35:40

Orlen Wisła Płock wciąż bez porażki w Orlen Superlidze. Gwardia Opole rozbita

Kolejne zwycięstwo Orlen Wisły. Tym razem płocczanie pokonali Gwardię Opole.

W miniony czwartek Orlen Wisła zagrała na wyjeździe z Energą Wybrzeżem Gdańsk i tam dość niespodziewanie miała trudną przewagę. Gospodarze postawili się faworytowi i dopiero w drugiej połowie Nafciarze odskoczyli. Tym razem było inaczej, bo od samego początku ogromną przewagę mieli płocczan.

Sygnał do ataku dali Dmytri Żytnikow, Przemysław Krajewski i Leon Susnja. Po dwóch minutach było już 3:0, goście pierwsze trafienie zanotowali po czterech minutach gry. Przewaga Orlen Wisły rosła regularnie do przerwy, ale jeszcze mocniej zaczęła powiększać się po wznowieniu gry. W ciągu pierwszego kwadransu drugiej połowy Gwardia rzuciła tylko dwie bramki, a w tym czasie Nafciarze odskoczyli na 34:17.

W drugim kwadransie tej części spotkania opolanie byli nieco skuteczniejsi, jednak cztery bramki to było zbyt mało, aby uniknąć pogromu. Ostatecznie zespół Xaviego Sabate wygrał różnicą dziewiętnastu trafień. Gola nr 40 rzucił Filip Michałowicz.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcel Jastrzębski, który miał pięćdziesiąt procent udanych obron. Dziesięć goli zdobył Przemysław Krajewski, który został wybrany też MVP spotkania.

Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 40:21 (21:15)