2024-02-10 16:28:49

Jednostronny mecz w Puławach. Industria rozbiła Azoty

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo Industrii. Kielczanie pokonali na wyjeździe Azoty Puławy 39:28.

Kielczanie na początku roku muszą sobie radzić bez swoich liderów obrony – Tomasza Gębali i Artsioma Karalioka, w związku z tym od początku spotkania w Puławach na środku obrony grali Michał Olejniczak i Dylan Nahi. Co ciekawe, Olejniczak w ataku grał na prawym rozegraniu, a Nahi na kole.

Pierwsze trafienie Industria zanotowała w szóstej. minucie spotkania, gdy skutecznym rzutem popisał się Szymon Sićko. Wtedy Azoty wygrywały 2:0, jednak już kilkadziesiąt sekund później do remisu 3:3 doprowadził Nahi. Kielczanie na pierwsze prowadzenie czekali do dziesiątej minuty, gdy na 6:5 trafił Szymon Sićko (to było jego czwarte trafienie w tym spotkaniu). To był początek złej serii Azotów, które wygrywały 5:4, straciły sześć bramek z rzędu i o czas musiał poprosił trener Sergiej Bebeszko.

Nie udało się jednak Azotom zatrzymać rozpędzających się mistrzów Polski, którzy mocno podkręcili tempo i jeszcze przed przerwą odskoczyli na dziewięć bramek.

Po wznowieniu gry kielczanie rzucili dwa gole, których autorami byli Arkadiusz Moryto i Szymon Wiaderny. To było potwierdzenie tego, że również w drugiej połowie Industria zamierza dążyć do wysokiej wygranej, w 50. minucie wygrywała już 34:20. Pod koniec spotkania gospodarze nieznacznie zniwelowali straty i uniknęli jeszcze wyższej porażki.

MVP spotkania został bramkarz Azotów, Wojciech Borucki, który miał 50 procent skuteczności w bramce.

Azoty Puławy – Industria Kielce 28:39 (13:21)