2024-02-07 21:42:58

Pierwsze domowe zwycięstwo beniaminka! Zepter KPR Legionowo ucieka ze strefy spadkowej

Trzecia wygrana Zepter KPR-u w tym sezonie i pierwsza domowa! Zawodnicy z Legionowa ograli Grupę Azoty Unię 32:29.

Co prawda w mecz lepiej weszli przyjezdni, ale szybko inicjatywę odzyskał zespół z Legionowa, który uzyskał nieznaczną przewagę. Po przerwie gospodarze wygrywali nawet różnicą trzech bramek, ale przyjezdni zdołali odrobić straty i objąć prowadzenie. Losy meczu miały się więc rozegrać w ostanich minutach.

W samej końcówce gospodarze prowadzili 29:28 i dzięki dobrej obronie odzyskali piłkę, ale od razu podali ją w ręce... Pawła Podsiadło. Tarnowianie przeprowadzili jeszcze akcję, ale popełnili błąd i Zepter KPR atakował. Kamil Adamczyk przeprowadził indywidualną akcję, popisał się technicznym rzutem i było plus dwa. A Grupa Azoty Unia po chwili straciła piłkę. Na 31:28 rzucił Michał Klapka, a o czas poprosił trener gości – Marcin Janas. Jednak jego zespołowi nie udało się już odwrócić losów spotkania.

To było pierwsze domowe zwycięstwo w Zepteru KPR w tym sezonie, ale trzecie ogółem. Wcześniej zawodnicy z Legionowa wygrywali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i Energą Wybrzeżem Gdańsk. Teraz beniaminek, który ostatnio był ostatni w ligowej stawce przeskoczył w tabeli zespół z Trójmiasta.

Zepter KPR Legionowo - Grupa Azoty Unia Tarnów 32:29 (15:13)