2024-02-07 19:24:38

Kolejna czterdziestka w Kielcach. Industria rozbiła Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Wysokie zwycięstwo Industrii! Kielczanie rozbili we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 41:27.

Liczba nieobecności w kieleckim zespole mogła robić wrażenie, w meczowej kadrze zabrakło Tomasza Gębali, Andreasa Wolffa, Artsioma Karalioka, Hassana Kaddaha oraz zawieszonego Benoita Kounkouda. To był pierwszy mecz Industrii w Kielcach w tym roku i przed pierwszym gwizdkiem zarząd klubu oficjalnie wręczył podziękowania dla Nicolasa Tournata, Dylana Nahiego (obaj zdobyli mistrzostwo Europy), Hassana Kaddaha (zdobył mistrzostwo Afryk) oraz Andreasa Wolffa (najlepszy bramkarz mistrzostw Europy).

Sam mecz był wyrównany tylko na początku, w piątej minucie był remis 3:3, ale kielczanie szybko podkręcili wyższe tempo i gry rzucili pięć bramek z rzędu o czas poprosił szkoleniowiec Piotrkowinina – Przemysław Matyjasik. Trener Talant Dujszebajew mógł dowolnie rotować składem, a zespół grał po piętnaście minut w polu bez zmian. I tak np. na kole grał nominalny skrzydłowy Dylan Nahi.

Z kolei w bramce w pierwszej połowie bronił Miłosz Wałach, a po przerwie wracający do gry po kontuzji Sandro Mestrić. Dla chorwackiego bramkarza był to debiut w Hali Legionów i drugi mecz w barwach Industrii (pierwszy rozegrał w minioną sobotę w Tarnowie z Grupą Azoty Unią).

W 40. minucie trener zespołu gości skorzystał z drugiej przerwy, jego ekipa przegrywała już 15:27. Jednak odwrócić losów spotkania się nie udało, a trzeci czas miał miejsce w 54. minucie, po tym jak gospodarze rzucili cztery gole z rzędu. Wtedy to Industria wygrywała już 37:23.

Kielczanie kolejny raz w tym sezonie przekroczyli barierę czterdziestu bramek w meczu, a jublieuszowe trafienie zanotował Szymon Sićko.

Industria Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 41:27 (22:13)

Industria: Wałach, Mestrić – Olejniczak 4, Wiaderny 4, Sićko 3, A. Dujshebaev 7, Tournat 5, Karacić 2, Moryto, D. Dujshebaev 2, Thrastarson 2, Surgiel 3, Paczkowski 2, Nahi 4

Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Wawrzyniak, Matyjasik 6, Szopa, Swat 4, Żyszkiewicz 6, Filipowicz 2, Surosz 2, Pożarek 3, Mosiołek, Grzesik, Kowalski, Krajewski 1, Makowiejew 1, Lewandowski