2023-12-17 20:50:47

Orlen Wisła Płock nie dała szans KGHM Chrobremu Glogów

Bez niespodzianki w Głogowie. KGHM Chrobry przegrał we własnej hali z Orlen Wisłą Płock 37:25.

Spotkanie to mogło się zapowiadać ciekawie, w końcu Orlen Wisła to drużyna, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała, a głogowianie należą do czołowych zespołów ligi.

Jednak większych emocji nie było, bo płocczanie od razu pokazali, że interesuje ich tylko wysokie zwycięstwo. KGHM Chrobry dotrzymywał kroku do stanu 3:3, później siedem bramek z rzędu rzucili przyjezdni. Później jeszcze gospodarze zmniejszyli straty do dwóch trafień, jednak Orlen Wisła utrzymała kontrolę i znów odskoczyła. W pierwszej połowie padło aż 38 bramek.

Po przerwie Nafciarze utrzymywali bezpieczną przewagę, dopiero w samej końcówce mocno podkręcili tempo, wygrywali już nawet różnicą trzynastu trafień a ostatecznie okazali się lepsi o dwanaście goli.

Najskuteczniejszym zawodonikiem spotkania została będący ostatnio w dobrej formie Tin Lucin, który dziesięć razy trafił do głogowskiej bramki.

KGHM Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 25:37 (16:12)