REKLAMA

 

REKLAMA
2017-03-24 09:15:00
Ewa Basak

Pojedynek siódmych drużyn Superligi. Zagłębie walczy o Dziką Kartę

Przed nami trzeci mecz 24. kolejki PGNiG Superligi. Będzie to bardzo ważny mecz dla Zagłębia, które może sobie przedłużyć szanse na zajęcie miejsca, które premiuje walką o Dziką Kartę.

Meblarze zmierzą się z Zagłębiem. Obie drużyny przegrały w ostatniej kolejce i będą chcieli poprawić nastroje swoich kibiców. Do tej pory elblążanie wygrali trzy spotkania, goście piątkowego meczu zaliczyli pięć zwycięstw.

Z dobytkiem dziesięciu punktów lubinianie cały czas mają jeszcze szansę na Dziką Kartę. Doganiają Piotrkowianina, który ma tylko o jedno oczko więcej. Wygrana w tym meczu pozwoliłby na przesunięcie się na szóste miejsce w tabeli grupy pomarańczowej. Mają sześć punktów straty do Stali, która zajmuje miejsce premiowane walką o Dziką Kartę.

Ogromnym atutem Zagłębia jest Arkadiusz Moryto. Skrzydłowy został wybrany najlepszym graczem lutego. Na swoim koncie ma już sto siedemnaście bramek w dwudziestu dwóch meczach i zajmuje czwarte miejsce w tabeli najskuteczniejszych zawodników Superligi. Przed bramkarzem gospodarzy bardzo trudne zadanie, żeby zatrzymać tego zawodnika.

Ostatnie spotkanie między tymi zespołami zakończyło się pewną wygraną Zagłębia 29:19.

Mecz Meble Wójcik Elbląg  Zagłębie Lubin w piątek, 24 marca o godz. 18:30.
Zobacz więcej: