2017-03-10 19:57:00

Gościnni gospodarze. Azoty i Wybrzeże z wygranymi

Za nami dwa piątkowe mecze PGNiG Superligi. W obu spotkaniach wygrywały drużyny gości. W Elblągu Wybrzeże Gdańsk, a w Mielcu Azoty Puławy.

Pierwsze minuty były bardzo zacięte i wyrównany. Jeszcze w 21. minucie był remis 10:10. Wtedy jednak gdańszczanie nieznacznie odskoczyli. Po przerwie wynik długo był "na styku", przewagę mieli cały czas zawodnicy Wybrzeża. Gospodarzon nie udało się odrobić strat i przegrali oni kolejne spotkanie.

Meble Wójcik Elbląg - Wybrzeże Gdańsk 25:29 (12:13)

Mielczanie czekają na wygraną od ponad miesiąca i jeszcze na kolejny triumf będą musieli poczekać. Goście zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:0. Później Stal zdobyła nawet kontaktową bramkę, jednak spotkanie cały czas było kontrolowane przez Azoty. Na kwadrans przed końcem wydawało się, że Stal może jeszcze podjąć walkę o korzystny wynik, gdyż zmniejszyła straty do dwóch trafień. Jednak puławianie wyszli z tego obronną ręką i zgarnęli zwycięstwo

Stal Mielec - Azoty Puławy 29:33 (12:15)