2022-01-14 12:48:18
Wojciech Staniec

Setki milionów złotych dla polskich klubów! Trafią także do piłki ręcznej

Aż 700 milionów złotych ma trafić w najblizszych latach do klubów sportowych. Część z nich otrzymają zespoły piłki ręcznej.

Rząd przygotował Program Wsparcia Mistrzów, który ma za zadanie wsparcie klubów w Polsce. Jego budżet ma wynieść 700 milionów złotych. Spora część trafi do klubów piłki nożnej, ale zyskają na nim także przedstawiciele innych dyscyplin. - W formie grantów i premii do sportowców różnych dyscyplin - piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej czy koszykówki i wielu innych, trafi aż 700 milionów złotych - poinformował na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. 

W piątek odbyło się spotkanie premiera Matuesza Morawieckiego oraz Ministra Sportu, Kamila Bortniczuka z przedstawicielami związków i lig. Wzięli w nim udział - szef PGNiG Superligi, Piotr Należyty oraz dyrektor biura ZPRP - Marek Janicki. W tej chwili szczegóły programu nie są jeszcze znane - ale w najbliższym czasie ma nastąpić prezentacja założeń dla piłki nożnej - a później dla innych sportów.

Na dodatkowe wsparcie mogą też liczyć kluby, które reprezentują Polskę w Europejskich Pucharach. - Kluby, które będą nas reprezentować w rozgrywkach europejskich, otrzymają wydatną pomoc finansową, która zwiększy ich szanse na sukces! - informuje premier Morawiecki. 

- Program Wsparcia Mistrzów to kompleksowy plan wsparcia tych drużyn i klubów, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Chcemy wygrywać, chcemy być najlepsi, chcemy by nasze dzieci trenowały w najlepszych klubach w Europie. I chcemy, by te kluby były polskie! - zapewnia Morawiecki.
Dziś urodziny mają:

Adrian Danysz (24)
Andre Christiansen (27)
Andrei Vereshchagin (25)
Baptiste Bonnefond (29)
Borislav Apostolov (48)
David Svenningsen (34)
Dawid Jadanowski (27)
Dominik Krok (31)
Emilian Kolendo (28)
Evgenii Tsakharias (36)
Frederic Repke (31)
Grzegorz Słomczyński (25)