2021-11-23 19:45:17

Ogromne emocje w derbach! Karne w meczu Zagłębia z Chrobrym

Ogromne emocje w derbach Dolnego Śląska! Po rzutach karnych Chrobry wygrał na wyjeździe z Zagłębie Lubin.

Początek spotkania był bardzo szybki i szalony! Obie drużyny zaczęły bardzo ofensywnie, w ciągu pierwszych pięciu minut oglądaliśmy dziewięć bramek. Po wyrównanym starcie Zagłębie odskoczyło na 12:9. Głogowianie odpowiedzieli na to trzema trafieniami i znów był remis. Po tym przestoju o czas poprosił trener Zagłębia, Jarosław Hipner. To była dobra decyzja, bo jego drużyna znów zaczęła nadać rytm meczowi.

Chrobry miał ogromne problemy ze skutecznością, a w bramce lubinian świetnie spisywał się Marek Bartosik. Tuż przed przerwą Zagłębie rzuciło trzy bramki z rzędu i tym razem z przerwy musiał skorzystać trener Witalij Nat. Jego podopieczni w ciągu kilkunastu sekund zdobyli dwie bramki i schodząc na przerwę mieli „kontakt” z Zagłębiem.

Po wznowieniu gry obie drużyny grały falami, raz Zagłębie odskakiwało, raz Chrobry odrabiał straty. Jednak cały czas przewagę mieli lubinianie, którzy w 49. minucie wygrywali 25:22, mieli szanse, aby odskoczyć na cztery gole, ale zamiast tego goście wyprowadzili kontrę.

W końcu, w 50. minucie Jakub Bogacz trafił na 27:23 i Zagłębie pierwszy raz miało cztery trafienia przewagi. To jednak nie był koniec emocji, bo na pięć minut przed końcem po trzech golach z rzędu Chrobry znów przegrywał tylko jednym trafieniem.

Niewiele ponad minutę przed końcem Chrobry stanął przed szans na doprowadzenie do remisu. Zrobiło się bardzo nerwowo, za protesty trener Nat otrzymał karę dwóch minut. Głogowianie stracili jednak piłkę. Miedziowi atakowali długo, ale głogowianie odzyskali piłkę i rzucili bramkę. O losach meczu musiały decydować karne. W trakcie konkursu siódemek doszło do bardzo pechowej sytuacji, Roman Chychykało próbował zrobić zamach, ale piłka mu wypadła z ręki.

Ostatecznie w konkursie karnych górą byli głogowianie.

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 31:31 (17:16), po karnych 2:4