2021-11-22 14:56:00
Wojciech Staniec

Dwóch młodzieżowych reprezentantów Rosji w Gwardii Opole

Dwa ciekawe transfery Gwardii. Opolanie zakontraktowali młodych zawodników z Rosji.

Aleksei Solovev i Eduard Klimenko będą teraz grali dla Gwardii. Obaj urodzili się w 2003 roku, skończyli Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Sankt Petersburgu. Solovev ma 186 centymetrów wzrostu i gra na pozycji obrotowego, Klimenko to mięrzy 192 centymetry obrotowy.

- Monitorujemy wiele rynków. Oprócz młodych, zdolnych zawodników, staramy się poszukiwać również tych zagranicznych, którzy dobrze rokują na przyszłość. Nasze rozbudowane kontakty pozwalają nam na obszerne działania i transfer tych chłopaków jest tego efektem - wyjaśnia dyrektor sportowy Gwardii, Tomasz Wróbel.

- Klub musi działać wielowymiarowo. Ci młodzi zawodnicy wpisują się w nasz profil, którego nie chcemy zatracić. Czuję, że będziemy mieli z nich dużo pożytku na przyszłość - wyjaśnia Wróbel.

Obaj już spotkali się z nową drużyną. -  Zespół przyjął nas bardzo dobrze, dokładnie tak jak wszyscy inni dookoła. Atmosfera bardzo nam sprzyja, gdyż ludzie – zupełnie inaczej niż w Rosji – są tutaj cały czas uśmiechnięci - powiedział Klimenko.

źródło i fot. kprgo.pl