2021-11-14 19:08:17

Udany debiut Nocha, Energa MKS wygrywa z Zagłębiem

Energa MKS pokonała we własnej hali Zagłębie Lubin 30:28.

Dosłownie dzień przed tym spotkanie kaliski klub ogłosił, że z powodów zdrowotnych trenerem drużyny nie będzie już Tomasz Strząbała, którego zastąpił Paweł Noch.

Były drugi trener reprezentacji Polski swoją przygodę z Energą MKS zaczął od wygranej, ale o komplet punktów łatwo nie było. Pierwsza połowa była wyrównana, zacięta. Jak ktoś zbudować sobie przewagę, to rywale zaraz odrabiali straty.

W końcu znów zarysowała się nieznaczna przewaga kaliszan. W 43. minucie Energa MKS prowadziła 19:17, a karą dwóch minut za rzut po gwizdku ukarany został Stanisław Gębala. Później gospodarze odskoczyli nawet na cztery bramki. To jednak nie był koniec emocji, bo na pięć minut przed końcem Zagłębie zniwelowało straty do jednego trafienia.

Chwilę później „Miedziowi” stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu, ale jej nie wykorzystali. Końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy nie dali już sobie wydrzeć wygranej.

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin 30:28 (13:13)

Następny artykuł: Lijewski lepszy od Jureckiego