2021-11-14 18:38:37

Lijewski lepszy od Jureckiego

Górnik Zabrze pokonał we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 25:23.

W spotkaniu tym mogliśmy oglądać na ławce trenerskiej pojedynek dwóch byłych wybitnych reprezentantów Polski, czy Marcina Lijewskiego i Bartosza Jureckiego. Ostatecznie górą był ten pierwszy.

Po nerwowym początku, gdy w ciągu dziewięciu minut padły tylko cztery bramki zarysowała się nieznczna przewaga Górnika, zabrzanie grali pewnie i wydawało się, że spokojnie zgarną komplet punktów. Dopiero pod koniec - Piotrkowianin rzucił cztery gole, tracąc jednego. Efekt? Strata tylko jednego trafiania do zabrzan.

Z przerwy musiał skorzystać trener Lijewski, który dobrze ułożył akcję swojej drużyny, a bramkę na wagę zwycięstwa i kompletu punktów rzucił Paweł Dudkowski.

Ogromny wkład w zwycięstwo Górnika miał bramkarz Jakub Skrzyniarz, który bronił w tym meczu z powyżej czterdziestoma procentami skuteczności.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 25:23 (13:10)