2021-10-31 14:42:37

Dramat Zagłębia! Fatalna końcówka lubinian i triumf Górnika

Co za mecz w Lubinie! Zagłębie było krok od zwycięstwa nad Górnikiem, ale końcówka meczu należała do zabrzan, którzy wygrali 29:27.

Początek spotkania lepiej zaczął się dla zespołu gości, którzy po golach Ługasza Gogoli i Bartłomieja Bisa prowadzili 2:0. Kolejne minuty to koncert Zagłębia, które zaczęło powiększać przewagę. Gdy w 10. minucie "Miedziowi" prowadzili już 7:2 o czas poprosił trener Marcin Lijewski. To jednak nie odmieniło lisów spotkania, bo nadal lepiej spisywali się gospodarze.

Po przerwie trener Lijewski zmienił system obrony na 5-1, Górnik wydawało się, że już zbliza się do rywala, ale na posterunku był dobrze dysponowany bramkarz Marcin Schodowski. W końcówce wydawało się, że lubinianie dowiązą już zwycięstwo do końca.

Tak się jednak nie stało, bo ostatnie minuty należały do zespołu z Zabrza. Ostatnich siedem minut gospodarze przegrali aż 1:6, w tym czasie zmarnowali m.in. rzut karny. Po szalonej końcówce to Górnik cieszył się z trzech ważnych punktów.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 27:29 (16:12)