2021-10-30 17:14:00

Fatalna passa przerwana! Stal Mielec z pierwszą wygraną w sezonie

Zawodnicy Stali wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. Mielczanie pokonali we własnej hali Chrobrego Głogów 30:27.

Początek sezonu był dla Stali bardzo trudny, mielczanie długimi momentami nie grali źle, ale przegrywali. W końcu, w Kaliszu mielczanie zdobyli pierwszy punkt, ale przegrali po karnych. Teraz przyszedł czas na starcie z Chrobrym. Głogowianie udanie weszli w sezon, a później spisywali się bardzo słabo i przegrywali. Przełamali się dopiero w minionej kolejce.

To był mecz trzeciej od końca i ostatniej drużyny w tabeli. Mielczanie byli bardzo zmotywowani i od początku spisywali się bardzo dobrze. Po pierwszej połowie prowadzili różnicą czterech bramek.

Po przerwie jednak Chrobry odrobił straty. Jednak w dużej mierze wynikało to z tego, że Stal w pewnym momencie grała w potrójnym osłabieniu. W 37. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Kosta Petrović ze Stali. W chwili, gdy zespół Rafała Glińskiego zaczął grać w komplecie szybko znów zbudował sobie nieznaczną przewagę. Ostatecznie z wygranej cieszyła się Stal.

Dzięki wygranej mielczanie nie są już ostatnia drużyną w tabeli, ponieważ przeskoczyli Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Stal Mielec - Chrobry Głogów 30:27 (15:11)