2021-10-29 21:33:00

Cenne zwycięstwo Energi MKS-u! Kaliszanie zdobyli Tarnów

Energa MKS Kalisz wygrywa na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów 31:26.

To był ważny mecz dla układu tabeli, bo obie drużyny były sąsiadami przed pierwszym gwizdkiem. W siedmiu meczach zgromadziły jedenaście punktów. Obie wygrały w poprzedniej kolejce po rzutach karnych.

Pierwsza połowa była tocozna falami, początkowo 4:1 prowadzili goście. Odpowiedzieli Kiril Kniazeu, Łukasz Kużdeba i Aleksandr Bushkou i w 10. minucie było 4:4. Chwilę później Grupa Azoty Unia Tarnów odskoczyła na 10:7. O czas poprosił wtedy trener Tomasz Strząbała i mecz uległ totalnie odmianie. Od tego momentu (18. minuta) do końca pierwszej połowy gospodarze nie rzucli już bramki, samemu tracąc ich sześć. W trakcie tej indolencji rzutowej tarnowianie mieli m.in. karnego, o czas prosił też trener Patrik Liljestrand.

Energa MKS po przerwie mocno kontrolowała przebieg spotkania i cieszyła się z wygranej. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał zdobywca dziewięciu bramek Piotr Krępa (Energa MKS), siedem bramek rzucił rozgrywający kaliszan, Kacper Adamski. W zespole Grupy Azoty Unii najskuteczniejszy był Rennosuke Tokuda (6 goli).

Grupa Azoty Unia Tarnów - Energa MKS Kalisz 26:31 (10:13)