2021-10-24 14:35:17

Przełamanie Chrobrego. Głogowianie pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk

Zawodnicy Chrobrego wygrali drugi raz w tym sezonie. Głogowianie okazali się lepsi od Torus Wybrzeża Gdańsk 30:24.

Chrobry dobrze wszedł w sezon, bo pokonał na wyjeździe Gwardię Opole, później po karnych przegrał z Górnikiem Zabrze. Kolejne mecze jednak kończyły się porażkami. Również starcie z Torus Wybrzeżem zaczęło się źle dla głogowian.

W 6. minucie Torus Wybrzeże prowadziła 3:1, a w 10. 6:2. W pewnym momencie jednak w grze gdańszczan wszystko się zacięło. Od stanu 8:11 Chrobry rzucił sześć bramek, nie tracąc żadnej. W tym czasie trener Mariusz Jurkiewicz dwa razy brał czas. Złą passe przełamał dopiero Patryk Pieczonka.

Chwilę po przerwie zrobiło się 16:16 i wtedy mogło się wydawać, że są jeszcze szanse na korzystny wynik dla zawodników z Trójmiasta. Szybko jednak na 1-2 bramki odskoczyli głogowianie. Taka przewaga utrzymywała się do około 50. minuty. W końcówce spotkania przewaga Chrobrego była znacząca. Zespół z Głogowa wygrał, przełamał złą passę i pierwszy raz w tym sezonie cieszył się z kompletu punktów wywalczonych przed własną publicznością.

Chrobry Głogów - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:24 (14:10)