2021-10-23 17:35:17

Piotrkowianin zdobył Szczecin!

Zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski wygrali na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin 37:32.

Pierwsza połowa należała do zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy wygrali ją różnicą pięciu bramek. Obie drużyny skupiały się głównie na ofensywie, w końcu już przed przerwą kibice oglądali 35 trafień, przyjezdni byli skuteczniejsi w rzutach i to zdecydowało o ich prowadzeniu.

Po przerwie wydawało się, że Piotrkowianin ma trzy punkty już w kieszeni, bo prowadzi różnicą ośmiu bramek. Tak się jednak nie stało, bo Sandra SPA Pogoń rzuciła się w pościg i zmniejszyła straty w 55. minucie do trzech bramek. Szczecinianie grali dobrze w obronie, poprawili też skuteczność. Później jednak zmarnowali dwa karne.

Zespół Bartosza Jureckiego wytrzymał jednak ofensywę rywali i utrzymał prowadzenie do samego końca. Piotrkowianin wygrał .

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 32:37 (15:20)