2021-10-14 20:30:47

Co za końcówka tarnowian! Gwardia słabsza od Grupy Azoty Unii

Zwycięstwo Grupy Azoty Unii. Tarnowianie pokonali we własnej hali Gwardię Opole 27:24.

Właściwie od samego początku przewagę mieli gospodarze. Grupa Azoty Unia nieznacznie prowadziła, ale cały czas mogła czuć na sobie oddech Gwardii. Opolanie z czasem zaczęli grać lepiej, w bramce kilka piłek odbił Jakub Ałaj. Efekty przyszły dość szybko najpierw do remisu doprowadził Paweł Kowalski, a kwadrans przed końcem na prowadzenie 21:20 wyprowadził Gwardię Mateusz Jankowski.

Kilka chwilę później odpowiedział Shuichi Yoshida, przez kolejne cztery minuty żadna z drużyn nie mogła rzucić bramkę. Złą passę w końcu przełamał Rennosuke Tokuda i gospodarze wrócili na prowadzenie.

Ogółem po tym jak Gwardia wyszła na prowadzenie, to zanotowała kiepską serię i straciła pięć bramek z rzędu! Sytuację próbował ratować trener Rafał Kuptel, który poprosił o czas. To jednak wiele nie odmieniło, bo wciąż utrzymywała się przewaga gospodarzy. Kapitalnie w bramce spisywał się Casper Liljestrand i nawet jak jego kolegom w ataku brakowało skuteczności to on „trzymał” wynik.

Minutę przed końcem czerwoną kartkę otrzymał jeszcze Mateusz Jankowski, a ostatecznie Grupa Azoty Unia wygrała

Grupa Azoty Unia Tarnów - Gwardia Opole 27:24 (16:13)