2021-10-12 11:16:12
Wojciech Staniec

Gwardia buduje skład na nowy sezon. Utalentowany rozgrywający w Opolu

Jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w Polsce Andrzej Widomski zostanie za rok zawodnikiem Gwardi Opole.

Obecnie grający na prawym rozegraniu Widomski gra w SMS-ie Płock. Urodzony w 2003 roku zawodnik uchodzi za ogromny talent i już za kilka miesięcy zadebiutuje w PGNiG Superlidze. 

- Od dawna zabiegaliśmy o ten transfer. Andrzej to bardzo utalentowany zawodnik i – z tego, co wiem – pytało o niego wiele europejskich klubów - nie kryje dyrektor opolskiego klubu, Tomasz Wróbel. - Dużo sobie po nim obiecujemy, a trzyletni kontrakt jedynie temu dowodzi. Jestem przekonany, że będzie stanowił o sile ognia na prawym rozegraniu i zwiększy rywalizację na tej pozycji w naszym zespole. Wierzę, że Andrzej rozwinie się w Opolu na tyle, że polska piłka ręczna będzie miała z niego dużo pożytku na lata - dodaje.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie. Mam świadomość, jak dużym klubem jest Gwardia, ale czuję, że jestem gotów, by wesprzeć ją w grze o najwyższe cele. Miałem okazję być w Opolu i w Stegu Arenie przy okazji ostatniego meczu zeszłego sezonu i już nie mogę się doczekać, by w pełni poczuć nie tylko atmosferę miasta, ale i samej hali z perspektywy boiska - mówi sam Widomski.

Kontrakt został podpisany na trzy lata.

Więcej o piłce ręcznej posłuchasz w podcaście Handball Talks PL:

źródło i fot. kprgo.pl