2021-10-09 18:26:20

Grupa Azoty Unia wygrywa w Szczecinie! Świetna druga połowa tarnowian

Grupa Azoty Unia z drugim zwycięstwem w tym sezonie. Tarnowianie wygrali na wyjeździe z Sandra SPA Pogonią Szczecin 27:21.

To był mecz sąsiadów w tabeli. Przed tym spotkanie obie drużyny miały na swoim koncie jedno zwycięstwo w czterech spotkaniach. Szczecinianie zajmowali trzynaste, a tarnowianie dwunaste miejsce.

Pierwsza połowa należała do zespołu gospodarzy, którzy tuż przed przerwą prowadzili nawet trzema golami, ale ostatecznie schodząc do szatni wygrywali różnicą dwóch goli. Po przerwie początkowo także utrzymywało się prowadzenie Sandra SPA Pogoni, jednak wszystko zmieniło się w 40. minucie. Wtedy to Portowcy zanotowali cztery trafienia z rzędu, doprowadzili do remisu, wyszli na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu.

Goście wygrywali 16:14, ale do remisu doprowadzili jeszcze gospodarze. To był jednak ich ostatni zryw, bo później lepiej spisywali się przyjezdni. Kapitalnie bronił Patryk Małecki, który miał 45 procent skuteczności, a na karne wchodził Casper Liljestrand, który wszedł na dwa karne i oba obronił. Na cztery minuty przed końcem Grupa Azoty Unia odskoczyła na cztery bramki i stało się jasne, że punkty pojadą do Tarnowa.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Grupa Azoty Unia Tarnów 21:27 (13:11)