2021-09-17 20:32:21

Zacięty mecz w Opolu. Gwardia z pierwszą wygraną w sezonie

Do trzeciej kolejki musieli czekać zawodnicy MMTS-u na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Opolanie wygrali 26:24.

Gwardia zaczęła sezon od porażki we własnej hali z Chrobrym Głogów, a później - tak jak można się było tego spodziewać - przegrali na wyjeździe z Łomżą Vive. Dodatkowo w spotkaniu w Kielcach urazu nabawił się Adam Malcher. Doświadczonego bramkarza zabrakło w starciu z MMTS-em. Wobec tego w bramce mogliśmy oglądać młodego Jakuba Ałaja, który miał 21 procent skuteczności, a Mateusz Lellek wszedł tylko na jeden rzut.

Gwardia dobrze weszła w mecz i szybko prowadziła 6:3, a po kwadransie później 7:4. Pod koniec pierwszej połowy kwidzynianie zmiejszyli straty i doprowadzili do remisu. Nie byli jednak w stanie go utrzymać i opolanie przed przerwą mieli dwa trafienia przewagi.

Po przerwie nadal oglądaliśmy zacięte i wyrównane spotkanie. Kilka razy wydawało się, że MMTS odrobi straty i może nawet wygrać. Tak się jednak nie stało i trzy punkty zostały w Opolu.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 26:24 (12:10)